Av. Yücel SAVRUL Hukuk İşleri Başdanışmanı CLO (Chief Legal Officer)

Hukuk İşleri Başdanışmanı

Avukat

1984 Yılında Kuleli As. Lisesini, 1988 Yılında KHO’nu ve 1996 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hâkimlik sınavını kazanarak, çeşitli mahkemelerde ve savcılıklarda Mahkeme Başkanlığı ve Başsavcılık görevlerinde bulundu. Görev yaptığı dönemde Konya Selçuk Üniversitesi Kamu Hukuku dalında İnsan Hakları alanında ve Özel Hukuk branşında Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi seminerleri ile Adalet Bakanlığı tarafından açılan meslek içi eğitim faaliyetlerine katılmıştır. 2013 yılında CatSav Hukuk Bürosunu kurdu. 2014 yılında Çınar Hukuk Bürosu ile gücünü birleştirerek Konsey Hukuk Platformunu oluşturdu.

Arabuluculuk eğitimini tamamlamış ve Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Dairesi Arabuluculuk Siciline kaydolmuştur. Halen İcra İflas Hukuku, Ticari İşletme Hukuku, Özel Hukuk (Aile, Miras, Velayet), Ceza Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Arabulucu olarak hizmet vermektedir. Evli ve iki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.